A mogło być tak pięknie…

Piłkarsko, to jeden z lepszych weekendów, jakie mieliśmy, ale pod względem tego co dzieje się poza boiskiem, na nim, ale nie sportowo, to jakiś dramat. Dorośli ludzie, grający dla przyjemności i rozrywki, a zachowanie…cóż po prostu żenada, po raz kolejny przekonuję się, dla niektórych każdy sędzia jet zły, każda sytuacja jest powodem do wytknięcia błędu, dyskusji. Nawet nie wiem, czy warto to komentować, z pewnością takie sytuacje będą karane.

9 listopada 2019 14:00 TMLM 1. Liga - Sezon 2019-2020 8

Piłkarsko, to było jedno z lepszych spotkań jakie widziałem. Fajnie byłoby właśnie na tym się skupić, ale niestety się nie da…Mecz od początku na styku, dużo walki, ale też za duzo agresji, sporo brzydkich fauli, widać, że między ekipami było sporo napięcia. Baza dobrze ustawiona w obronie, pilnowała najgroźniejszych graczy po drugiej stronie. Rap-Way Sami Swoi troszkę niemrawi, bez przekonania. Do przerwy 4 : 2 dla Bazy. W drugiej połowie pilkarsko mecz wyglądał bardzo dobrze, ale ilość nerwów, krzyków, pretensji i wulgarnego zachowania przyćmiła wszystko. Mimo prowadzenia, przewagi na boisku, gracze Bazy nonstop sugerowali, że sędzia im nie sprzyja, wrzaski pretensje, ok to standard, można powiedzieć już się przyzwyczailiśmy, ale ludzie wszystko ma swoje granice, a te zostały po prostu przekroczone. Jeden z zawodników Bazy, po spornej, jego zdaniem sytuacji wybuchł, powód jak dla mnie i dla wielu osób z boku zaskakujący. Rozumiemy, że w grę wchodzą emocje i każdemu zależy na wygranej, ale to nie powód by tak się zachowywać, bo tu nie chodzi o słuszność konkretnej decyzji, a o zachowanie, bo nic nie uprawnia do wrzasku, agresji nakierowanej na sędziego czy przeciwnika, takie zachowania będą karane. Po pierwsze 1 mecz przerwy dla gracza Bazy z nr 24. Mecz zakończył się zwycięstwem Bazy 23 7 : 5, ale jak mówiłem, sport przyćmiły inne wydarzenia.

9 listopada 2019 14:55 TMLM 1. Liga - Sezon 2019-2020 8

Mecz Ekipy z LZS Sokół jak się okazało był ciekawy, od poczatku LZS walczył czując, że dziś może się udać. Ekipa spokojnie, grała swoje, kontrolowała mecz, kontrując przeciwnika. do przerwy 3 : 1, po zmianie stron mecz miał podobny przebieg. LZS nie mógł mocniej zagrozić Ekipie, która pewnie prowadziła mecz. Ekipa pewnie wygrywa 9 : 5. Po 3 bramki strzelają Michał Stępień i Sebastian Wąsowski.

9 listopada 2019 15:50 TMLM 1. Liga - Sezon 2019-2020 8

Team Józefów gra coraz lepiej, natomiast Albatrosi nie mogą pochwalić się stabilną formą, w dodatku słaba frekwencja w tym meczu i wynik nie był oczywisty. Od początku przeważał Team Józefów, który tego dnia grał pewniej i częściej zagrażał rywalom. Albarosi tym razem bez argumentów, nie potrafili przeciwstawić się chłopakom z Józefowa. Do przerwy 2 : 1. Po zamianie stron przewaga Team Józefów była wyraźniejsza, więcej sytuacji, co przełożyło się na wynik, ostatecznie 5 : 2! 3 bramki Kuby Rastawickiego!

9 listopada 2019 16:45 TMLM 1. Liga - Sezon 2019-2020 8

To było coś, obie ekipy dołożyły starań, abyśmy poczuli emocje, zdrowe emocje, bez zbędnych nerwów i napinki. Pierwsza połowa niezwykle wyrównana, bramka za bramkę i mnóstwo sytuacji. Do przerwy 3 : 2 dla Canarinhos. Po zmianie stron Pogrom z każdą minutą grał coraz gorzej, natomiast Kanarki się rozkręcały, jakby wyczuwając słabość przeciwnika, cieszyli się z gry i kolejnych bramek, dali nawet zagrać kapitanowi 😉 Pogrom nie zaliczy tego meczu do udanych 7 : 4 dla Canarinhos!

9 listopada 2019 17:40 TMLM 1. Liga - Sezon 2019-2020 8

Na koniec Awenta podejmowała To Tylko My i szczerze, to nie wiem o co chodzi, co dzieje się z ludźmi na koniec rundy, bo znów piłkarskie święto i fajny mecz popsuła agresja i zachowanie poniżej krytyki. Ale piłkarsko pierwsza połowa to kontrola Awenty, która grała pewnie zdobywając przewagę na boisku, TTM próbowali coś wkurać, ale brakowało dokładności i skuteczności. Po zmianie stron role się odwróciliły Awenta, trochę siadła, natomiast TTM przejęli inicjatywę, dzięki ambitnej walce doprowadzili do wyrównania i ostatnie minuty były niezwykle emocjonujące, na tyle, że jeden z zawodników TTM chyba nie zniósł presji, po użyciu w 49 minucie obrazliwych słów w stosunku do sędziego obejrzał czerwoną kartkę, gracz z nr 7 odpocznie w ostatnim meczu kolejki. Przykro, że tak dobry mecz kończy się w ten sposób.

I jak zawsze czekam na kolejkę, to teraz sam nie wiem. Zakończymy rundę godnie, taki mały apel.