Nie zabraknie walki!

Rozgrywki 2 Ligi Topaz Mińskiej Ligi Mistrzów nabrały rozpędu. Drużyny wzmocnione, drużyny pełne zaangażowani dążące do awansu. Tutaj nikt nie odstawia nogi, tutaj każdy liczy na wygraną i zrobi dosłownie wszystko aby wygrać! Emocje! Emocje! Emocje!

21 września 2019 14:00 TMLM 2. Liga - Sezon 2019-2020 2

Zaczynamy od pojedynku DTZ vs FC Mrozy, DTZ po wysokiej wygranej w ubiegłym tygodniu, ostrzy żeby na kolejne podium. FC Mrozy mają możliwości, ale ciągle problemy z frekwencją. Mecz idealnie zaczął się dla FC Mrozy szybkie prowadzenie jednak to DTZ przeważał i z każdą minutą stwarzał coraz więcej zagrożenia. FC Mrozy próbowały się temu przeciwstawić jednak do przerwy wynik był 4 : 2 dla DTZ. Druga połowa spokojniejsza i bardziej wyrównana, ale znów z zwycięska dla DTZ, ostatecznie 6 : 3 dla DTZ!

Miejsce spotkania

Budowlana 4D, 05-303 Mińsk Mazowiecki, Polska

DTZ pewne zwycięstwo, pewne dość łatwe zwycięstwo. Jak będzie tym razem? Czy znowu Panowie w niebieskich strojach gładko wygrają mecz? Czy tym razem będą musieli zawiązać buty? FC Mrozy, w poprzedniej kolejce w bardzo osłabionym składzie, zagrali przeciętnie. Porażka na pewno osłabiła nieco ich morale, ale kapitan zespołu Paweł Miernicki zapowiadał, że tym razem będą walczyć o wygraną. Komu się uda, kto zdobędzie 3 punkty? Ciekawy mecz na początek drugiej kolejki!

21 września 2019 14:55 TMLM 2. Liga - Sezon 2019-2020 2

Kolejny mecz to pojedynek Iskry Strojadła z Watahą, obie drużyny słabo rozpoczęły sezon jedna k mają apetyt na więcej. Początek wyrównany, długo bez bramek, które padły dopiero w końcówce, strzelanie zaczęła IS, w odpowiedzi bramką z przewrotki popisał się Adrian Pazura! Do przerwy Iskra wyszła na prowadzenie. W drugiej połowie szybko prowadzenie podwyższyła Iskra, widać było ubytek sił w grających bez zmienników zawodników Watahy jednak nie dawali za wygraną doprowadzając do wyrównania. IS odpowiada bardzo szybko i w 41 minucie mamy 4 : 3. Rzutem na taśmę Wataha doprowadza do wyrównania i mecz kończy się remisem.

Wataha oraz Iskra po porażce z pierwszej kolejki są podłamani. O ile drużyna Łukasza Krawczyka pokazała, że mają możliwości i mogą walczyć to piłkarze z Iskry po prostu oddali mecz bez walki. Czy to chwilowe załamanie formy? Ten mecz dużo pokaże, ten mecz drużyny powinny traktować jako jeden z ważniejszych, gdyż piłkarze zespołów grają na podobnym poziomie.

21 września 2019 15:50 TMLM 2. Liga - Sezon 2019-2020 2

Walencja podejmowała MK Gwiazdy Futbolu, Nietoperze zaczęli mocno sezon, MK gwiazdy też dali pokaz niezłej gry, ten mecz jednak był o wiele trudniejszy, od początku umiejętności i doświadczenie było po stronie Walencji, która w kolejnych akcjach pokazywała kawał dobrego grania, MK gwiazdy nie dawały jednak za wygraną i robili wszystko co mogli żeby wywalczyć korzystny wynik, do przerwy 5 : 3 dla Walencji. W drugiej połowie Walencja jeszcze bardziej podkręciła tempo i wręcz rozjechała rywali, świetna gra, wymiany podań i dużo efektownych zagrań. Walencja jak zawsze cieszy się grą!! Ostatecznie 12 : 4!!

Grę drużyny Walencja można porównać z kameleonem. Piłkarze dopasowują poziom do przeciwnika. Jeśli tylko można bawią się grą, oczywiście grą na wysokim poziomie, ale z radością i zabawą, znowu gdy przeciwnik jest wymagający piłkarze zaczynają grać twardo, pewnie nie popełniając błędów. Jak będzie tym razem? Którą twarz Walencji uda nam się zobaczyć?  MK Gwiazdy to zespół, którego jeszcze nie znamy, to zespół, który rozpoczyna przygodę w Topaz MLM. Pierwszy mecz to pewna wygrana. Co pokaże sobota? Co pokażą drużyny – nie możemy się doczekać.

21 września 2019 16:45 TMLM 2. Liga - Sezon 2019-2020 2

Czas na mecz Apteka Ewenement vs KorniSHON, młodzi, pełni zaangażowania waleczni, to lubimy. Mecz miał jak się wydaje dodatkowe podteksty personalne. Pierwsza połowa to dominacja Apteki, która grała pewnie i wykorzystywała stworzone sytuacje, tempo było niesamowite. Do przerwy 5 : 2 dla Apteki i wydawało się, że jest po meczu, ale…chłopaki z KorniSHON wzięli się solidnie do roboty. Świetnie w obronie i skutecznie w ataku, ku zaskoczeniu wszystkich, nie dali rywalom strzelić nic, a sami zdobyli 5 bramek. Po świetnym meczu 7 : 5 dla KorniSHON!!!

Ten mecz określiłbym jako mecz „podwyższonego ryzyka” plotki mówią, że jednym z powodów powstania drużyny KorniShon był rozłam w Aptece. Piłkarze tych drużyn znają się i na pewno chcą sobie coś udowodnić.  Apteka w pierwszej kolejce pokazała, że będą się liczyć w stawce o podium, oby wystarczyło sił i chęci. KorniShony, pomimo, iż niektórzy z piłkarzy w drużynie grali już w naszej lidze, to nowy zespół. Z doświadczenia wiem, że bardzo trudno jest nowym drużynom wygrywać, trzeba czasu, trzeba ogrania, ale kto wie. Być może Kornishony pokażą na co ich stać już w drugiej kolejce rozgrywek.

21 września 2019 17:40 TMLM 2. Liga - Sezon 2019-2020 2

Na koniec pojedynek Konstans vs MiszMasz, Konstans póki co największe zaskoczenie, przedsezonowe przygotowania nie zapowiadały ani takiej gry ani takich wyników. MiszMasz jakby to powiedzieć…nie zmienia się nic, słaba frekwencja przekłada się na wszystko. Od początku Konstans w natarciu, szybkie prowadzenie i dominacja. MiszMasz nieskutecznie bez wiary i pomysłu. To przełożyło się na wynik 8 : 3 do przerwy. Po zmianie stron gra wyglądała podobnie, Konstans konsekwentnie swoje, MiszMasz nie miał szans, mecz kończy się zwycięstwem Konstans 11 : 5!

Konstans po pierwszej wygranej w swojej karierze na pewno ma chęć kontynuować wygrywanie. Jest to kolejna nowa drużyna w Topaz MLM stąd bardzo trudno jest ich opisać. Wiemy tyle: chcą grać, mają doświadczenie z boisk ligowych. Czy to wystarczy? MiszMasz to już doświadczona ekipa, w tym sezonie zapowiadają więcej walki, więcej zaangażowania – czas pokaże!
Mecz kończący drugą kolejkę  2 Ligi Topaz Mińskiej Ligi Mistrzów, w którym nie zabraknie walki! Zapraszam !!! – tego nie można przegapić